پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مانور مشترک اطفاء حریق در استان ایلام
بازدید : 652 10 خرداد 1395 ساعت 13:28 شماره :43113

مانور مشترک اطفاء حریق در استان ایلام

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام مانور اطفاء حریق با مشارکت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام، ستاد بحران و اداره کل محیط زیست، هلال احمر، آتش نشانی، یگان ویژه، شرکت نفت، پالایشگاه و سازمان های مردم نهاد در منطقه دالاب شهرستان ایلام برگزار گردید.

دکتر احمدی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام هدف از برگزاری مانور اطفاء حریق را ارتقاء توان مدیریتی و عملیاتی دستگاه‌های اجرایی استان در زمان بروز حریق در جنگل‌ها و مراتع استان ایلام دانست و تصریح کرد: آموزش و اتخاذ اقدامات مناسب فردی و گروهی در هنگام حریق از دیگر اهداف این مانور است.

وی گفت: باتوجه به ارزش و اهمیت منابع طبیعی، جنگل ها و مراتع در پیشگیری و کاهش بلایای طبیعی، نگاه مسئولین به منابع طبیعی باید نگاهی جامع باشد.

 ایشان ادامه داد یکی از اقدامات خوبی که اداره کل منابع طبیعی استان انجام داده جلب مشارکت های مردمی و استفاده از پتانسیل سازمان های مردم نهاد در زمینه حفاظت از منابع طبیعی می باشد و هدف از برگزاری این مانور را گردهمایی و حضور بیشتر مردم در عرصه های منابع طبیعی و ارتقاء آگاهی های عمومی آنان دانست.

ایشان در پایان به همکاری بسیار خوب بین مردم و منابع طبیعی اشاره کرد و گفت: که همین همکاری و مساعدت مردم و تعامل منابع طبیعی با اقشار مختلف مردم و دستگاه های دولتی در بحث فرهنگ سازی و تحقق فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر تبدیل فرهنگ منابع طبیعی به معارف عمومی سبب کاهش چشمگیر حریق در سطح استان شده است


 
 
 
 
 
 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :