<" /> <" /> پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - کاهش بیش از 50 درصدی آتش سوزی جنگلهای کشور
بازدید : 576 6 دی 1396 ساعت 12:13 شماره :45661

کاهش بیش از 50 درصدی آتش سوزی جنگلهای کشور

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری گفت: آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع کشور در سال جاری بیش از 50 درصد کاهش داشت.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد سرهنگ "قاسم سبزعلی" ظهر امروز سه شنبه، پنجم دی ماه در جمع خبرنگاران پس از پایان مراسم تکریم و معارفه فرمانده سابق و جدید یگان حفاظت منابع طبیعی استان افزود: با اقدامات صورت گرفته که در حوزه پیشگیری و پیش‌بینی در سطح کشور انجام شد بیش از 50 درصد کاهش آتش‌سوزی‌ در سطح جنگل‌ها و مراتع را داشتیم که حرکت نوید بخش و اقدام خوبی بود.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه در برخی از استان‌های کشور از جمله استان خوزستان با افزایش آتش سوزی جنگلها و مراتع مواجه بوده ایم، بیان کرد: امیدواریم بتوانیم در برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری که انجام می‌دهیم طی سال آینده کاهش حریق را در این استان‌ها شاهد باشیم.

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری با اشاره به اینکه به صورت میانگین سالیانه در 15هزار هکتار از جنگل‌های کشور آتش سوزی رخ می دهد، خاطرنشان کرد: در حوزه زیرساخت ساختار تشکیلاتی یگان حفاظت را پیگیری کردیم که نزدیک به 70درصد پیگیری‌ها و تعاملات در سطح کلان و ملی انجام شده که یگان حفاظت ما دارای ساختار مناسب شود.

سبزعلی تصریح کرد: با هماهنگی با وزارت دفاع، تفاهم‌نامه‌ای سه جانبه میان وزارت جهاد، وزارت دفاع و سازمان جنگل‌ها منعقد شد و بیش از 100میلیارد تومان اعتبار برای تامین و تجهیز یگان‌های حفاظت کشور در بحث ارتباط رادیویی، خودرو، تجهیزات انفرادی و تجهیزات اطفای حریق در نظر گرفته شد که اختصاص این اعتبار می‌تواند باعث هم‌افزایی در حوزه منابع طبیعی شود.

وی با اشاره به راه‌اندازی پایگاه اطفای حریق در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در اقصی نقاط کشور از جمله استان کهگیلویه و بویراحمد پایگاه‌های اطفای حریق ایجاد و راه‌اندازی می‌شود

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :