پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - انتصاب فرمانده جدید یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم
بازدید : 487 28 بهمن 1396 10:5 شماره :46785

انتصاب فرمانده جدید یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم

آیین تکریم و معارفه فرمانده های سابق و جدید یگان حفاظت منابع طبیعی استان قم با حضورفرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، مدیرکل منابع طبیعی استان و جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی برگزار شد. طی حکمی از سوی سرهنگ پاسدار قاسم سبزعلی فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها،مراتع و آبخیزداری کشورسرهنگ علی درودیان به عنوان فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم معرفی گردید. در مراسم تودیع و معارفه ای که به همین مناسبت در روزپنج شنبه مورخ 96/11/26 در محل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم برگزار گردید، از خدمات برجسته و تلاشهای خالصانه سرهنگ عبدا... رضایی نیز تشکر و قدردانی به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم، سرهنگ قاسم سبزعلی مشاور رئیس سازمان و فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور صبح امروز در جلسه تودیع و معارفه فرمانده یگان حفاظت و معاون برنامه ریزی، توسعه مدیریت و منابع انسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم که در سالن جلسات این اداره کل برگزار گردید، گفت: فرهنگ سازی در حوزه منابع طبیعی زمانی میسر می شود که مسئولین با یک ادبیات واحد با مردم سخن بگویند و این مهم تنها با هماهنگی بین بخشی در حوزه برون سازمانی محقق خواهد شد.

سرهنگ سبزعلی خاطر نشان کرد: هماهنگی بین بخشی باید به امری ملی بدل گردد. نگاه جزیره ایی به حوزه منابع طبیعی نه تنها مشکلات منابع طبیعی را کاهش نخواهد داد، بلکه خسارات جبران ناپذیری را برای منابع طبیعی کشور به همراه خواهد داشت.

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور ادامه داد: اگر فرهنگ سازی در حوزه منابع طبیعی به خوبی و به درستی صورت گیرد و فرهنگ منابع طبیعی در تمام وجود مردم رخنه کند و در گوشت و پوست مردم ساری و جاری گردد، مردم خود حافظین انفال و بیت المال خواهد بود و در این صورت است که می توان از مشارکت مردم بهره مند شد.

وی گفت: امروز یگان حفاظت در سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور ظرفیت بسیار خوبی است که بایستی نهایت استفاده را از آن به منظور برخورد با متخلفین در حوزه منابع طبیعی به عمل آورد و برخورد با متخلفین در کمترین زمان صورت گیرد زیرا این امر اقتدار بخشی، نظم بخشی و انسجام بخشی را به دنبال خواهد داشت.

سرهنگ سبزعلی در ادامه ضمن تاکید بر شناخت آسیب شناسانه ی تخلفات منابع طبیعی ابراز داشت: آسیب شناسی در حوزه های کانون بحران بایستی قبل از پیشگیری صورت گیرد.

 

 

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :