بازدید : 92 3 تير 1396 11:14 شماره :50800

جلسه مقابله باحریق در سازمان محیط زیست

درجلسه مقابله باحریق در سازمان محیط زیست، قاسم سبزعلی فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری با اشاره به اقدام های صورت گرفته از سوی این سازمان برای جلوگیری از آتش سوزی جنگل ها و کاهش سطح درگیر با آتش در مناطق جنگلی، گفت: کاهش 37 درصدی حریق در جنگل ها طی سال 95  نشان دهنده نتایج مثبت اقدام های صورت گرفته بود.

وی افزود: البته باید برنامه ریزی ویژه ای نیز برای کاهش حریق در مراتع داشته باشیم چرا که آمار نشان دهنده افزایش 50 درصدی حریق در این مناطق است هر چند بخشی از این چالش به دلیل تغییر الگوی بارش یا آتش روشن کردن در مزارع است.

سبزعلی خاطرنشان کرد: اقدام وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و سایر نهادهای مرتبط در پشتیبانی هوایی برای اطفاء حریق بسیار ارزنده و پر ثمر بوده است که باید با قدرت بیشتری ادامه پیدا کند.

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری با اشاره به موقعیت خاص استان خوزستان طی سال جاری، گفت: متاسفانه در در استان خوزستان سه مورد حریق در سطح 100 هکتار از اراضی جنگل، چهار مورد حریق در سطح 125 هکتار از مراتع و در کل 225 هکتار آتش سوزی طی سال 96 را شاهد بودیم.

وی ادامه داد: طی دو ماهه نخست سالجاری 31 مورد حریق در وسعت 261 هکتار در سراسر کشور را شاهد بودیم که مهم ترین چالش ما در استان خوزستان است.

 
 
 
|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :