پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - سرباز وظیفه شناس، جان خود را برای حفاظت از عرصه های منابع طبیعی از دست داد
بازدید : 201 4 مهر 1397 ساعت 10:37 شماره :52144

سرباز وظیفه شناس، جان خود را برای حفاظت از عرصه های منابع طبیعی از دست داد

ه گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام در پی آتش گرفتن بخش‌هایی از منابع طبیعی بخش چوار و فراخوان از مردم و مسئولین برای کمک به خاموش کردن آن، یکی از سربازان نیروی انتظامی استان ایلام به نام میلاد ساقی که اهل خوزستان بود، در حین خاموش کردن آتش دچار آتش سوزی شدید شد و متأسفانه در راه خدمت به میهن و حفاظت از انفال به شهادت رسید.

سرهنگ "حسن کاظمی" جانشین انتظامی استان ایلام  در این خصوص گفت: در پی آتش‌سوزی بخش‌هایی ‌از مراتع و جنگل های دامنه کوه شیره زول ایلام در حجم وسیع، مأموران انتظامی بخش چوار به اتفاق نیروهای منابع طبیعی، امدادی و مردمی بلافاصله جهت مهار آتش وارد عمل شدند.

 وی یادآور شد: در هنگام اطفاء حریق با توجه به وزش باد و شدت آتش سوزی، این سرباز وظیفه شناس در کمال ایثار و از خودگذشتگی برای نجات جنگل از شعله های آتش، جان خود را  فدا کرد .

به گزارش منابع موثق پیکر افسر وظیفه شهید میلاد ساقی که حدودا ٢۵ ساله و از اهالی استان خوزستان است توسط نیروهای هلال احمر شهرستان به منطقه امن انتقال داده شد و در روستای آبزا تحویل مراجع ذی ربط قرار گرفت.

بدرقه بی نظیر مردم و مادران روستای آبزا از پیکر شهید میلاد ساقی به پاس قدردانی و رشادت این سرباز وطن؛ بسیار چشمگیر و در نوع خود بی‌نظیر بود.

در همین راستا سردار نورعلی یاری، فرمانده انتظامی استان با انتشار پیام تسلیت با خانواده‌ی این افسر وظیفه شهید همدردی کرد. در این پیام آمده است: شهادت این سرباز سرفراز وطن در راه خدمت به نسل امروز و فردا بدون شک جایگاه آن عزیز سفرکرده را نزد معبود ارزشمندتر خواهد کرد.


 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :