پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگلها: اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان در زمینه حفاظت واقدامات میدانی از استان های پیشرو در کشور محسوب می شود
بازدید : 218 4 مهر 1397 ساعت 11:1 شماره :52145
در مراسم انتصاب فرمانده جدید یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هرمزگان
فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگلها: اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان در زمینه حفاظت واقدامات میدانی از استان های پیشرو در کشور محسوب می شود

 فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور در مراسم معارفه فرمانده جدید یگان حفاظت منابع طبیعی هرمزگان، گفت: استان هرمزگان از استان های پیشرو در زمینه حفاظت و حوزه اقدامات میدانی است و اقدامات خوب انجام شده در هرمزگان می تواند برای کل کشور پایلوت باشد .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان، سرهنگ قاسم سبزعلی که روز دوشنبه به بندر عباس سفرکرده است مهمترین راه جلوگیری از تخریب و تصرف عرصه های ملی را بکارگیری جوامع محلی و حفاظت مشارکتی دانست و هماهنگی بین تمام سازمانها و ارگانها را همانطور که در قانون آمده است خواستار شد.
وی با بیان اینکه  مشارکت مردم در راس تمام برنامه هاست گفت:  اقدامات تقابلی امروز موثر واقع نمی شود و باید با نگاه تغییر یافته تمام مشکلات جدی و زیر بنایی کشور را برنامه ریزی کرد و با نگاه توانمند سازی اقتصادی یعنی ایجاد معیشت جایگزین و عدم وابستگی دولتی میتوان مشکلات را برطرف نمود.
فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگلها،مراتع و آبخیزداری کشور افزود: هم اکنون 135 میلیون هکتار از وسعت سرزمین اراضی ملی است که معادل 82 درصد از وسعت کشور و باید از آن حفاظت کنیم که با توجه به کمبود  اعتبارات و نیرو، راهبرد اساسی مشارکت جوامع محلی است.
سرهنگ سبز علی با بیان اینکه  با حمایت های قضایی می توان در همگام شدن اقدامات گام های موثری را بر داشت افزود: انسجام بین بخشی یکی از موضوعات اصلی است که در جلسات کلان قوه قضایی مطرح است و انسجام بین همه دستگاها ضرورت اول است تا با پیگشیری به موقع از تصرفات  دچار چالش نشویم.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان نیز گفت: بیش از 7 میلیون هکتار مساحت استان اراضی ملی است که مدیریت اش با یگان حفاظت است و علاوه بر نیروهای یگان همه همکاران ما وظیفه حفظ و حراست از سرمایه های موجود و حفظ انفال را برعهده دارند.
امید ذاکری افزود: یک میلیون هکتار وسعت جنگل و بیش از 4 میلیون هکتار اراضی مرتعی وظیفه ما را تا در حفظ این سرمایه های خدادادی به عنوان سربازاران نظام سنگین تر می کند.
وی گفت: نقاط بحرانی استان شناسایی شده و  اجرای منویات و توصیه های مقام معظم رهبری مبنی بر مبارزه به زمین خواری ،دریاخواری و کوه خواری تاکنون منجر به این شده که در زمینه رفع تصرفات و دستگیری متخلفان بیش از 80 درصد از موفقیت های نسبت به سنوات گذشته داشته باشیم که مرهون همکاری دستگاه قصایی استان و نیروی انتظامی استان است .
در پایان این مراسم با حضور سرهنگ سبز علی فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگلها،مراتع و آبخیزداری کشور، سرهنگ محمد رحیم اسفندیاری به عنوان فرمانده جدید یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان معرفی شد و از خدمات سرهنگ سیف ا... مسیبی فرمانده پیشین یگان حفاظت اداره کل قدردانی بعمل آمد.

 

 

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :