پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - شلیک قاچاقچیان ذغال درختان جنگلی به ایست بازرسی منابع طبیعی
بازدید : 170 4 مهر 1397 ساعت 11:42 شماره :52149

شلیک قاچاقچیان ذغال درختان جنگلی به ایست بازرسی منابع طبیعی
 ایست بازرسی منابع طبیعی و آبخیزداری شیراز در منطقه کهمره سرخی هدف گلوله متخلفان و قاچاقچیان چوب و ذغال جنگلی قرار گرفت. 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس، محمود طهماسبی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شیراز با اعلام این خبر گفت: در این حادثه افراد مسلح ناشناس ایست بازرسی منطقه کهمره سرخی شیراز را به رگبار بسته و بلافاصله متواری شدند.
وی گفت: خوشبختانه در این حادثه به کسی آسیب نرسید اما خسارت شدیدی به یک دستگاه خودرو سازمانی یگان حفاظت منابع طبیعی که هدف گلوله قلچاقچیان قرار گرفته بودوارد شد.
طهماسبی در خصوص جزئیات این حادثه گفت: بلافاصله باهماهنگی های انجام شده  با پاسگاه انتظامی روستای ریچی منطقه کهمره سرخی شیراز اقدامات لازم برای شناسایی و دستگیری متخلفان آغاز و اکیپ ویژه ای برای بررسی این موضوع به محل مورد نظر اعزام شد.
وی با اشاره به تلاشهای صورت گرفته برای شناسایی هویت اصلی مظنونان این حادثه گفت: براساس اظهارات و اطلاعات بدست آمده مشخص شد این متخلفان از افراد سابقه دار این منطقه بوده و دارای سوابق کیفری متعددی نیز هستند. 
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شیراز افزود: بر اساس بررسی های انجام گرفته احتمال می رود یکی از این متخلفین از مظنونان اصلی شلیک گلوله به خودرو سازمانی منابع طبیعی فارس در سال گذشته است که در آن حادثه فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی فارس از ناحیه پا مورد اصابت گلوله قرار گرفته و به شدت مجروح شد. 
وی با بیان اینکه رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس امنیت استان قرار گرفته است یادآور شد: در حال حاضر پرونده قضایی این حادثه تشکیل و برای صدور حکم و بررسی بیشتر جهت شناسایی محل اختفای مظنونان متواری شده به مراجع قضایی ارجاع شده است.
طهماسبی با اشاره به تمهیدات جدی و سختگیرانه منابع طبیعی در برخورد با متجاوزان و متخلفان اراضی ملی بویژه در جنگلهای انبوه و ارزشمند بلوط منطقه کهمره سرخی شیراز گفت: نیروهای زحمتکش یگان حفاظت منابع طبیعی ضمن آمادگی و حضور همیشگی درعرصه با انجام عملیات های طاقت فرسا وگشت زنی های مداوم و بی وقفه از انفال و منابع طبیعی محافظت  کرده و اجازه تعرض به متخلفان و سودجویان به این منابع ملی ارزشمند را نخواهند داد.
منطقه کهمره سرخی در فاصله حدود 40 کیلومتری شیراز واقع شده است و دارای 80 هزار هکتار جنگل انبوه بلوط زاگرسی است.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :