پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - نشست هم اندیشی فرمانده يگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخيزداري كشور با عوامل مدیریتی و دانشجویان دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران
بازدید : 99 13 آذر 1397 ساعت 15:30 شماره :54450

نشست هم اندیشی فرمانده يگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخيزداري كشور با عوامل مدیریتی و دانشجویان دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران

روز ۱۱ آذرماه ۱۳۹۷، گروه جنگلداری و اقتصاد جنگل دانشگاه تهران، میزبان فرمانده و معاون فنی دفتر یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور بود. این جلسه در راستای هم اندیشی، ترویج، توانمند سازی جوامع محلی، مشاوره، ارائه راهکار، تبادل داده ها، همکاری های پژوهشی و آموزشی در زمینه های مشترک و ... نکاتی به بحث و تبادل نظر برقرار گردید.

در ابتدای جلسه سرهنگ سبزعلی با بیان این جمله از مقام معظم رهبری که «حفظ وضعیت موجود در اولویت است»، ضمن لزوم گفتمان مشترک بین حوزه های مختلفی که به صورت جزیره ای می اندیشند و عمل می کنند، بر دستیابی به یک ادبیات مشترک در سطح کلان تاکید کرد. در ادامه ایشان چالش اصلی در منابع طبیعی را نشأت گرفته از عدم فرهنگ سازی، ترویج، اطلاع رسانی، بستر ضعیف همراه سازی مردم و تسهیل گری در مشارکت مردمی برشمرده و حل مشکلات موجود را در گروی توانمندسازی و انتفاع اقتصادی جوامع محلی دانستند.

در پایان ایشان ضمن تاکید بر این نکته که می بایست به سمت و سویی حرکت کنیم که اطلاعات تأثیر گذار در عرصه های منابع طبیعی جمع آوری شود، اعلام آمادگی نمودند در رابطه با موضوعات تحقیقاتی که در زمینه حفاظت تاثیر گذار باشد با دانشگاه همکاری کنند.

 در ادامه مدیر گروه، دانشجویان و اساتید گروه جنگلداری و اقتصاد جنگل دانشگاه تهران، ضمن عرض خیر مقدم حضور جناب سرهنگ سبزعلی و آقای مهندس اسفندی (فرمانده و معاون فنی دفتر یگان حفاظت) بر لزوم ترویج و فرهنگ سازی منابع طبیعی از دوره دبستان تاکید کرده و درباره مسائل اقتصادی و اجتماعی جنگل، اشتغال پایدار، حفظ جاده های جنگلی و سرمایه های موجود، حضور اعضای یگان حفاظت در جلسات دفاع دانشجویی، لزوم طراحی سامانه پیشگیری از قاچاق چوب و ... پیشنهاداتی ارائه نمودند.

در پایان ضمن استقبال از ادامه برگزاری چنین جلساتی، با توجه به عمومی بودن جلسه اول پیشنهاد شد جلسه آتی به صورت تخصصی و با دستور جلسه از پیش تعیین شده، در تاریخ ۷ بهمن ۱۳۹۷ در محل گروه جنگلداری و اقتصاد جنگل دانشگاه تهران برگزار گردد.

 

 

 

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :