پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - رفع تصرف از ۱۲۸۵ هکتار اراضی ملی به ارزش ۵ هزار میلیارد تومان
بازدید : 103 19 آذر 1397 ساعت 9:10 شماره :54645

رفع تصرف از ۱۲۸۵ هکتار اراضی ملی به ارزش ۵ هزار میلیارد تومان

 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران گفت: نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی با شرکت در دوره های آموزش ضابطان دادگستری جزو ضابطان خاص محسوب شده و می توانند خدمات بهتر و مؤثرتری را در امر حفاظت از اراضی ملی و اجرای احکام و دستورات قضائی داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران علی کیان که در افتتاحیه دوره آموزش ضابطان دادگستری سخن می گفت به اقدامات انجام شده نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی اشاره کرد و افزود: از سال ۹۴ تاکنون با تلاش مأموران یگان حفاظت در راستای اجرای بیش از ۵۳۳ فقره احکام صادره و دستورات قضائی بیش از ۱۲۸۵ هکتار از عرصه های منابع طبیعی به ارزش حدودی ۵ هزار میلیارد تومان از ید متصرفین خارج و به دولت بازگردانده شد.
وی به اجرای طرح کاداستر اراضی ملی به عنوان طرح راهبردی اشاره کرد و اظهار داشت: تاکنون برای حدود ۷۰هزار هکتار از اراضی ملی استان تهران این طرح به مرحله اجرا درآمده و اسناد تک برگی کاداستر صادر شده و در سال جاری پیش بینی شده است تا از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و اعتبارات ملی و استانی حدود ۲۰۰هزار هکتار از اراضی ملی استان زیر پوشش طرح کاداستر قرار گیرد.
این مسئول منابع طبیعی استان تهران خطاب به شرکت کنندگان این دوره آموزشی برخورد جدی و بدون اغماض با متعرضان به عرصه های منابع طبیعی را خواستار شد.


 
* رویکرد پیشگیرانه و تعامل با دستگاه های حاکمیتی در اولویت است
سرهنگ قاسم سبزعلی فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در جمع حافظان منابع طبیعی استان تهران گفت: به منظور جلوگیری از تخلفات و تصرفات به اراضی ملی و سرعت بخشیدن به امر حفاظت از منابع طبیعی و برخورد به هنگام با متخلفان، رویکرد پیشگیرانه و تعامل و هماهنگی با دیگر دستگاه های حاکمیتی، قضائی و انتظامی در اولویت و دستور کار قرار دارد.
وی با اشاره به گستره وسیع اراضی منابع طبیعی در کشور مشارکت مردم در حفظ و حراست از عرصه های منابع طبیعی را بسیار با اهمیت دانست و افزود: یکی از راهبردهای اصلی ما در حوزه حفاظت از منابع طبیعی بهره گیری از مشارکت مردم و توانمندسازی جوامع محلی می باشد.
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کشور مشکلاتی همچون کمبود نیرو و اعتبارات و نبود ساختار سازمانی را از جمله مشکلات پیش روی این یگان برشمرد.

 
 
 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :