معاون دادستان عمومی و انقلاب تهران با بیان اینکه ایجاد کمربند سبز در حاشیه شهرها ر' /> معاون دادستان عمومی و انقلاب تهران با بیان اینکه ایجاد کمربند سبز در حاشیه شهرها ر" /> معاون دادستان عمومی و انقلاب تهران با بیان اینکه ایجاد کمربند سبز در حاشیه شهرها ر" /> پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - معاون دادستان تهران: انجام طرح‌های عمرانی نباید سبب تخریب اراضی طبیعی شود
بازدید : 123 19 آذر 1397 ساعت 9:41 شماره :54649

معاون دادستان تهران: انجام طرح‌های عمرانی نباید سبب تخریب اراضی طبیعی شود

معاون دادستان عمومی و انقلاب تهران با بیان اینکه ایجاد کمربند سبز در حاشیه شهرها راهکار مناسبی برای جلوگیری از تعرض به اراضی ملی محسوب می‌شود گفت: اجرای طرح‌های عمرانی و اقتصادی نباید منجر به تخریب عرصه‌های طبیعی شود. 


 • معاون دادستان تهران: انجام طرح‌های عمرانی نباید سبب تخریب اراضی طبیعی شود

  به گزارش خبرگزاری تسنیم از تهران، محمد حسن‌زاده در همایش حافظان منابع طبیعی با اشاره به اهمیت اراضی و عرصه‌های طبیعی به عنوان انفال اظهار داشت: همچنان که در آیات و روایات بر حفظ و حراست از اراضی منابع طبیعی تأکید شده است در قانون اساسی و قوانین موجود نیز اراضی ملی و انفال وظیفه‌ای همگانی به شمار می‌رود.

  وی با بیان اینکه ایجاد کمربند سبز در حاشیه شهرها راهکار مناسبی برای تثبیت اراضی ملی و جلوگیری از تعرض به این اراضی محسوب می‌شود افزود: در اجرای طرح‌های عمرانی و اقتصادی نباید به گونه‌ای عمل شود که منجر به تخریب عرصه‌های طبیعی شود.

  معاون دادستان عمومی و انقلاب تهران با تأکید بر رویکرد پیشگیرانه در حفاظت از اراضی طبیعی افزود: علاوه بر اقدامات حفاظتی و برخورد قانونی و قاطع با متخلفان و متصرفان که از سوی نیروهای حفاظت منابع طبیعی صورت می‌گیرد اقداماتی همچون اجرای طرح کاداستر اراضی ملی و تقویت یگان حفاظت منابع طبیعی از لحاظ امکانات و نیروی کارشناسی امری ضروری در این راستا می‌باشد که با شناسایی مناطق بحرانی که بیشتر مورد تعرض سودجویان است می‌توان از منابع طبیعی حراست کرد.

  حسن‌زاده با اشاره به فعالیت از سَمن‌ها در انجام اقدامات پیشگیرانه برای حفاظت از اراضی ملی بیان کرد: استفاده از ظرفیت سَمن‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد نیز می‌تواند نقش مهم در حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی را داشته باشد.

  وی سپس ادامه داد: با توجه به اینکه سودجویان و فرصت‌طلبان در عرصه زمین‌خواری و جرائم مرتبط بیشتر به صورت شبکه‌ای و سازمان‌یافته عمل می‌کنند از این‌رو ارتباط و هماهنگی با سایر دستگاه‌ها و نهادهای حاکمیتی، انتظامی، امنیتی و قضایی امری مهم و ضروری است.

  معاون دادستان عمومی و انقلاب تهران همچنین با تأکید بر نقش رسانه‌ها در آگاهی‌بخش به عموم مردم گفت: که هر چقدر آگاهی مردم در این‌گونه موارد افزایش پیدا کند به همان اندازه مشارکت آن‌ها نیز در حفاظت از منابع طبیعی افزایش می‌یابد.

  حسن‌زاده در پایان خطاب به مأموران یگان حفاظت منابع طبیعی خاطرنشان کرد: شما در خط مقدم مبارزه با پدیده زمین‌خواری و جرائم مربوط به تضییع منابع طبیعی و در زمره ضابطان خاص دادگستری محسوب می‌شوید که کسب توفیق در این امر همکاری تمامی دستگاه‌های حاکمیتی را می‌طلبد.

   

   | 
  نام و نام خانوادگی :  
  پست الکترونیک :  
  متن پیام :