پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - حسین نعمائی رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری اشتهارد از دستگیری 5 نفر قاچاقچی چوب، طی سه عملیات گشت و پایش در این شهرستان خبر داد
بازدید : 52 9 بهمن 1397 ساعت 9:34 شماره :56332

حسین نعمائی رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری اشتهارد از دستگیری 5 نفر قاچاقچی چوب، طی سه عملیات گشت و پایش در این شهرستان خبر داد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز، حسین نعمائی رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اشتهارد از دستگیری 5 نفر قاچاقچی چوب، طی سه عملیات گشت و پایش در این شهرستان خبر داد و گفت: یگان حفاظت منابع طبیعی اشتهارد به همراه بسیجیان غیور روستاهای مرادتپه و صحت آباد این شهرستان در ساعات شب و تا آغاز صبح مشغول گشت زنی در تاغزارهای این شهرستان هستند.

وی اظهار داشت: در این گشت و پایش ها یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان با قاچاق های برنامه ریزی شده ای از سوی زیاده خواهان این عرصه مواجه، که با درایت و شجاعت در طی سه عملیات، موفق به دستگیری 5 نفر قاچاقچی و توقیف خودروهایشان شدند و با تنظیم صورتجلسه جهت سیر اقدامات قضایی به کلانتری محل تحویل داده شدند.

نعمائی، ضمن اعلام ادامه روند گشت زنی های شبانه توسط یگان حفاظت و همیاران غیور این شهرستان افزود: قطع درختان و قاچاق چوب، تجاوز به حقوق عامه مردم است.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری اشتهارد، از دادستان این شهرستان به عنوان مدعی العموم خواست که با ورود جدی به این موضوع با اشد مجازات با قاچاقچیان چوب برخورد داشته باشند.

نعمائی افزود: گشت و پایش های شبانه همچنان در تاغزار ها ادامه خواهد داشت و نمیگذاریم این ذخیره ارزشمند به دست سوداگران و زیاده طلبان به تاراج برود.

سبحانی، مسئول یگان حفاظت منابع طبیعی اشتهارد نیز تصریح نمود: در این تعقیب و گریز در عملیات اول، دو نفر قاچاقچی و در عملیات دوم، سه نفر قاچاقچی دستگیر شد که یکی از آن ها در تاریکی شب متواری گشت که با کمین و مراقبت های اینجانب و رئیس اداره شهرستان، بالاخره عصر روز بعد که فرد خاطی مجددا برای خروج وانت پیکان خود به تاغزارها مراجعه نمود، دستگیر شد.

وی در پایان گفت: به امید روزی که با حمایت های مسئولین شهرستانی و استانی، دیگر شاهد هجوم قاچاقچیان به این جنگل ها که میراث آیندگان است نباشیم.

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :