پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - در دیدار مدیرکل منابع طبیعی و فرماندهی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد
بازدید : 55 13 بهمن 1397 ساعت 12:37 شماره :56456
راه اندازی گشت های شبانه منابع طبیعی برای جلوگیری از قاچاق هیزم
در دیدار مدیرکل منابع طبیعی و فرماندهی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد
 

مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمدگفت: گشت‌های شبانه‌ برای جلوگیری از قاچاق هیزم در محورهای مختلف استان راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور- غلام حسین حکمتیان مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد با سردار مهدی انصاری فرماندهی انتظامی استان دیدار کرد.

در این دیدار سردار انصاری با اشاره به ارتباط تنگاتنگ میان نیروی انتظامی و منابع طبیعی گفت: لازم است هر چند وقت یک بار نشستی میان منابع طبیعی و نیروی انتظامی برای رصد اقدامات صورت گرفته انجام شود.

فرماندهی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: منابع طبیعی، منابع ملی و سرمایه‌های خدادادی مردم شرایطی دارد که مستلزم همکاری، همدلی و وقت گذاشتن در راستای  حمایت و صیانت از این سرمایه عظیم است.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی مشغله کاری فراوانی دارد اما علی‌رغم شلوغی کار، آمادگی خود را در مقاطع مختلف با منابع طبیعی اعلام می‌کنم.

این مسوول با انتقاد از عدم برخی همکاری‌ها بیان کرد: نیروی انتظامی جلوی خروج ۸۰۰ راس گوسفندی که از استان خارج می‌شد را گرفت و جلوی خروج مرغ از استان را هم می‌گیرد اما لازم است سایر دستگاه‌ها با ما همکاری داشته باشند.

وی به ماموریت نیروی انتظامی در مبارزه با قاچاق کالا، مبارزه با مواد مخدر، جلوگیری از سرقت و سایر موارد اشاره کرد و افزود: قبلا گفتم در این استان پول برای ساز و نقاره است اما برای امنیت مردم پول نیست که امیدواریم سال آینده وضعیت بهتر شود.

در ادامه غلام‌حسین حکمتیان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد با گرامیداشت دهه فجر و تسلیت ایام فاطمیه(س) گفت: ماموریت این دو حوزه شبیه به هم است که منابع طبیعی در حفاظت انفال و نیروی انتظامی در حفاظت از امنیت مردم تلاش می‌کنند. 

 

وی بیان کرد: هر جایی که نیروی انتظامی در کنار منابع طبیعی حضور داشت احکام به خوبی اجرا شده و جلوی تخلفات گرفته شده است.ضمن اینکه تعامل منابع طبیعی و پلیس شهرستان‌ها بیشتر شود.

**استقرار ایستگاه‌های ایست و بازرسی در محور تنگ‌سرخ و میمند

این مسوول از راه‌اندازی گشت‌های شبانه برای جلوگیری از قطع درختان خبر داد و گفت: قطع شبانه درختان یک معضل شده است،ماشین‌های شوتی که در گذشته قاچاق کالا را انجام می‌دادند در حال حاضر هیزم جابه‌جا می‌کنند و ما در محور یاسوج-اصفهان یاسوج-شیراز و محور خوزستان این معضل را شاهد هستیم که درختان قطع می‌کنند و ذغال را با کیلویی دو هزار تومن به فروش می‌رساندند.

حکمتیان مشکل اساسی منابع طبیعی را در دو محور میمند و‌تنگ سرخ دانست و گفت: محور تنگ سرخ شبی نیست که حداقل سه یا چهار وانت نیسان هیزم از استان کهگیلویه و بویراحمد به استان فارس جابه‌جا شود که استقرار ایستگاه‌های ایست و‌بازرسی نیروی انتظامی خبر خوب و اقدامات ارزشمندی است.

حکمتیان در پایان بر تلاش شبانه‌روزی منابع طبیعی برای جلوگیری از زمین‌خواری در اراضی ملی تأکید کرد و ‌گفت: نیروی انتظامی در این حوزه‌ هم کنار منابع طبیعی باشد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :