پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - تصرف اراضی ملی بیشترین تخلف در حوزه منابع طبیعی شاهرود است
بازدید : 50 17 بهمن 1397 ساعت 10:40 شماره :56624

تصرف اراضی ملی بیشترین تخلف در حوزه منابع طبیعی شاهرود است
 

به نقل از سایت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان، رئیس اداره منابع طبیعی شاهرود گفت: تصرف اراضی ملی، چرای غیر مجاز دام و قاچاق چوب بیشترین تخلفات مربوط به حوزه منابع طبیعی شهرستان را تشکیل می دهد.

محمد رضا کشاورزیان اظهار داشت : نواحی بیابانی و مراتع بیشترین میزان از عرصه های طبیعی استان سمنان را تشکیل می دهند. در شهرستان شاهرود هم 2 میلیون و 300 هزار هکتار بیابان و یک میلیون و 750 هزار هکتار مرتع وجود دارد. این اعداد در کنار وسعت جنگل های شاهرود نشان می دهد حفظ و پاسداشت این منابع نیاز به توجه بسیار زیاد دارد
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شاهرود گفت: شناسایی و برخورد با متخلف را ازجمله وظایف این مجموعه برشمرد و گفت: بخش حفاظتی پس از شناسایی متخلفان تشکیل پرونده داده و آن ها را به مراجع قضایی می فرستد و از سوی دیگر واحد حقوقی برای دفاع از حق مردم وارد عمل می شود
محمدرضا کشاورزیان تعداد پرونده های حقوقی منابع طبیعی شهرستان را سالانه بین 50 تا 85 فقره عنوان کرد و افزودتصرف اراضی ملی، چرای غیر مجاز دام و حمل چوب قاچاق بیش از نیمی از این تعداد را تشکیل می دهد.

وی با بیان اینکه در بیش از 90 درصد این پرونده ها رأی به نفع دولت صادر می شود، ابراز داشت: محرز نشدن سوء نیت متهم به بزه انتسابی و نیز گذشت مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری طبق قانون، علت بیشتر قرارهای منع تعقیب صادر شده در مرجع قضایی است.

کشاورزیان قطع درخت، تصرف مرتع و قاچاق ذغال را از دیگر تخلفات رخ داده برشمرد و یادآور شد: اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان وظیفه صیانت از منابع ملی و انفال را بر عهده داشته و برای حفظ حقوق مردم تلاش می کند.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :