پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - با تخریب گران عرصه های ملی برخورد قاطع و قانونی خواهد شد
بازدید : 42 7 اسفند 1397 ساعت 16:2 شماره :57178

با تخریب گران عرصه های ملی برخورد قاطع و قانونی خواهد شد
 

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گفت: با تخریب گران عرصه های ملی، برخورد قاطع و قانونی خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - شیرزاد نجفی در حاشیه جلسه شورای معاونین اظهار کرد : در پی گزارشات مردمی مبنی بر زغال گیری در روستای تِل مینه از توابع بخش ویسیان، بلافاصله نیروهای یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان به محل اعزام شدند و توانستند کوره های زغال گیری را در محل مذکور منهدم کنند.

وی به توقیف یکدستگاه خودروی پراید که در مسیر همان روستا زغال حمل می نمود اشاره کرد و افزود : تعداد ۹۰ بسته زغال غیرمجاز بلوط در خودروی مذکور کشف و ضبط گردید که جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی گردید.

نجفی در بخش دیگری از سخنان خود به توقیف یک دستگاه خودروی سایپا که چوب بریده شده بلوط را حمل می کرد گریزی زد و خاطرنشان کرد: این چوب ها به مقصد اصفهان حمل می شد که توسط نیروهای یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خرم آباد ضبط گردید که پرونده این متخلفین نیز، جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی گردید. 

وی ضمن هشدار جدی به متخلفان و قاچاقچیان زغال و چوب، خاطر نشان کرد: در برخورد با سودجویان و کسانی که برای تهیه زغال، با قطع درختان اقدام به تخریب عرصه های جنگلی می کنند قاطعانه برخورد قانونی خواهد شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان، حفاظت از منابع طبیعی را وظیفه ای همگانی دانست و افزود: شماره تلفن رایگان ۱۵۰۴ یگان امداد جنگل و مرتع به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی و رسیدگی به گزارشات مردمی در زمینه هرگونه تخلف در عرصه های ملی می باشد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :