پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - آمادگی شهرداری و منابع طبیعی برای مقابله با حریق های احتمالی در جنگل های شرق تهران
بازدید : 37 21 خرداد 1398 ساعت 13:13 شماره :60636

آمادگی شهرداری و منابع طبیعی برای مقابله با حریق های احتمالی در جنگل های شرق تهران
 

به منظور تعامل و هماهنگی های لازم فی مابین منابع طبیعی استان تهران و شهرداری منطقه 13 تهران و استفاده از امکانات و ظرفیت های موجود هر دو دستگاه برای مقابله با آتش سوزی های احتمالی در جنگل های شرق تهران و بوستان جنگلی سرخه حصار، جلسه کمیته اطفای حریق در محل شهرداری منطقه 13 تهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها و مراتع به نقل از منابع طبیعی استان تهران در این جلسه که مدیر کل ستاد بحران استانداری تهران و جمعی از معاونین و مدیران این اداره کل و شهرداری منطقه حضور داشتند، مرتضی رحمان زاده شهردار منطقه 13 تهران طی سخنانی با اعلام آمادگی کامل شهرداری در تعامل با مجموعه منابع طبیعی استان تهران برای مقابله و اطفاء هرگونه آتش سوزی در جنگل های شرق تهران و بوستان جنگلی سرخه حصار گفت: این آمادگی در مجموعه های منابع طبیعی و شهرداری وجود دارد اما با توجه به محدودیت امکانات نیاز است سایر دستگاه ها از جمله آتش نشانی، ارتش و..... باهمه ظرفیت های خود در این خصوص همکاری لازم را داشته باشند.

وی با بیان اینکه منطقه جنگل کاری سرخه حصار از لحاظ زیست محیطی و گردشگری از اهمیت بالایی برخوردار است اظهار داشت: این منطقه یکی از بوستان های قدیمی تهران محسوب می شود که از لحاظ ریه تنفسی نقش بسیار مهمی برای تهران دارد و همچنین به عنوان قطب گردشگری مطرح است.

شهردار منطقه 13 در ادامه تصریح کرد: برا ی ارسال سریع تجهیزات و امکانات در مواقع لزوم به محل حادثه، ایجاد مسیرهای دسترسی و آتش بر در بوستان جنگلی سرخه حصار از موارد مهم و اساسی است که توسط شهرداری اجرائی خواهد شد.

*ضرورت همکاری تمامی دستگاه ها برای اطفاء و مهار آتش

احمد طاهری سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران در این جلسه گفت: از آنجائی که عرصه های جنگلی واقع در شرق تهران دارای گستره وسیعی است و امکانات برای اطفای آتش سوزی های احتمالی محدود می باشد ضرورت ایجاب می کند تا تمامی دستگاه ها با همه امکانات در این امر همکاری لازم را داشته باشند.

وی حفظ عرصه های جنگلی و طبیعی را وظیفه ای همگانی برشمرد و خاطرنشان کرد: برای حفظ و مراقبت از عرصه های طبیعی نقش مشارکت و همکاری مردم و دستگاه های ذیربط بسیار حائز اهمیت است که امیدواریم با همکاری دستگاه ها و عموم مردم شاهد کاهش هرگونه آسیب و تخریب به منابع طبیعی به ویژه در خصوص آتش سوزی باشیم.

طاهری یادآور شد: نیاز است تا کارگروهی متشکل از محیط زیست، منابع طبیعی، شهرداری، ستاد بحران استانداری تشکیل و مناطق بحرانی شناسایی و برای مکان هایی که نیاز است آتش بر ایجاد شودو نسبت به جمع آوری و از بین بردن علف های خشک اقدامات لازم صورت گیرد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :