پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - بیش از 65 هکتار از اراضی ملی در شهرستان ارومیه در سه ماهه اول سال جاری رفع تصرف و خلع ید شد
بازدید : 40 17 تير 1398 ساعت 15:27 شماره :61690

بیش از 65 هکتار از اراضی ملی در شهرستان ارومیه در سه ماهه اول سال جاری رفع تصرف و خلع ید شد
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجانغربی ؛ مهندس احمد خوش نژاد رییس اداره منابع طبیعی شهرستان ارومیه با اعلام این خبر گفت:

خوشبختانه با پی گیری های مجدانه و گشت های شبانه روزی ؛ در سه ماهه اول سال جاری در حوزه اراضی ملی شهرستان ارومیه بیش از 65 هکتار از اراضی ملی از متصرفین باز پس گیری و رفع تصرف شد.

وی افزود:

با انجام گشت های حفاظتی و مراقبتی و با همکاری مردم عزیز در سطح شهرستان و با اطلاع رسانی قبلی این اراضی از افراد سود جو خلع ید شد که در این زمینه بالغ بر 120 میلیون ریال نیز از متخلفین جریمه اخذ و به حساب دولت واریز گردیده است.

مهندس خوش نژاد با بیان لزوم مشارکت مردم درحفاظت از عرصه های ملی خاطر نشان کرد:

با توجه به گستردگی عرصه های ملی در شهرستان ارومیه که بالغ بر 342 هزار هکتاراست ، آنچه که برای حافظان منابع طبیعی از اهمیت بالایی برخوردار است ؛ مشارکت مردم در صیانت و حفاظت از عرصه های ملی است که خوشبختانه تا به امروز مردم عزیز همراهی خوبی را با یگانهای حفاظت منابع طبیعی داشته اند و امیدواریم این همراهی و مشارکت همچنان تداوم داشته باشد. پل ارتباطی در این خصوص 1504 تلفن امداد جنگل و مرتع می باشد که هم استانی های عزیز می توانند هر گونه گزارش تخریب ، تصرف و آتش سوزی در عرصه های ملی را با این تلفن در میان بگذارند.

رییس اداره منابع طبیعی تصریح کرد:

در این راستا 52 فقره پرونده قضایی تشکیل و به محاکم قضایی ارسال شده است که جا دارد از همه دست اندرکاران محترم دستگاه قضاء وهمچنین نیروهای نظامی و انتظامی تقدیر و تشکرنماییم. 
 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :